Fietsexcursie ‘Lokaal voedsel en natuurinclusieve landbouw’
(Meer weten over het concept ‘voedsellandschappen’? Kijk dan hier.)
Zo kan landbouw eruit zien!
In de week van de biodiversiteit bezoeken we twee boerderijen waar natuur en landbouw hand in hand gaan. En dat niet alleen, ze doen dat met en voor de directe omgeving.
Goed voor boeren, voor vogels, insecten en vlinders, voor waterkwaliteit. En niet in de laatste plaats goed voor omwonenden.
Hoe deze agrarische ondernemers daaraan werken, dat gaan we vandaag zien en horen. Stap op de fiets en ga met ons mee!
We gaan eerst naar gemeenschapsboerderij ’t Gagel, met 7000 m2 no-dig groentetuin, regeneratieve akkers, 40 kilometer aan bessenstruiken, fruitbomen en notenbomen, en dieren. Er is ook een innovatieve boomkwekerij in ‘air prune boxes.’
Vervolgens fietsen we naar burgerboerderij De Patrijs, een boerderij met 70 melkkoeien die het omliggende land verandert in een gemengd natuurinclusief bedrijf. Op deze boerderij maken ze kaas en zuivel en telen ze peulvruchten, groenten en granen.
Op wat voor manier werken deze bedrijven die het anders doen? Wat zijn hun successen en uitdagingen? En hoe kun je als gewone burger helpen om dit tot een succes te maken?
Wat kun je doen?
Raak betrokken bij gemeenschapsboerderij ’t Gagel, burgerboerderij De Patrijs of een vergelijkbaar initiatief in je eigen omgeving.
Praat erover met mensen in je omgeving, want onbekend maakt onbemind.
En natuurlijk: ga mee met deze excursie in het prachtige Achterhoekse landschap en laat je inspireren. Tot ziens op 23 mei!